Środowiskowy Dom Samopomocy

Wycieczka do Sandomierza

Widok Na Ratusz.jpg

W dniu 28.06.2022r. wyjechaliśmy na wycieczkę do Sandomierza. Od rana termometry wskazywały ponad 20 stopni. Sandomierz także przywitał nas błękitnym niebem i gorącym słońcem. Na początku zwiedziliśmy wieżę na Bramie Opatowskiej.

Następnie udaliśmy się wąwozami w stronę Wisły. Tam mieliśmy zaplanowany rejs w stronę Gór Pieprzowych. Płynąc statkiem z zachwytem podziwialiśmy piękne krajobrazy i panoramę miasta utrwalając ją na zdjęciach. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści Pani Przewodnik o historii Sandomierza.

Z wielką ochotą udaliśmy się do Zbrojowni mieszczącej się w piwnicach kamienic. Tam przynajmniej przez chwilę mogliśmy odetchnąć w przyjemnym chłodzie piwnicy od panującego upału na zewnątrz.

Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w Muzeum Ojca Mateusza. Mogliśmy podziwiać repliki scenografii z serialu oraz figury woskowe bohaterów. Nie obyło się bez kilku obowiązkowych zdjęć.

Pomimo upalnej pogody spędziliśmy wspólnie wspaniały dzień w miłej i przyjaznej atmosferze, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Powrót na początek strony