Środowiskowy Dom Samopomocy

Policjanci z wizytą w Naszym Ośrodku

spotkanie z policją wspólne zdjęcie.jpg

W dniu 21 marca mieliśmy bardzo ciekawych gości. Odwiedzili nas Policjanci z KP Policji w Puławach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zapobieganie oszustwom i cyberprzestępstwom popełnianym na osobach starszych, niepełnosprawnych lub niesamodzielnych.

Mundurowi przekazali nam bardzo dużo informacji dotyczących naszego bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym. Szczegółowo omówiono zasady poruszania się po drodze pieszych, jak i rowerzystów oraz w co powinni być wyposażeni. Szczególną uwagę zwrócono w jakie elementy poprawiające bezpieczeństwo powinien być wyposażony rower.

W drugiej części spotkania dowiedzieliśmy się jak unikać oszustw, nieuczciwych praktyk konsumenckich oraz jakie są prawa osób z niepełnosprawnościami. Dowiedzieli się też, jak uniknąć cyberzagrożeń, jak chronić swoje dane przed osobami nieuprawnionymi oraz co zrobić gdy zostaniemy namówieni do podpisania niekorzystnej umowy. Pod koniec spotkania policjanci zorganizowali konkurs z nagrodami. Zadawali „trudne” pytania dotyczące wiedzy jaką dzisiaj nam przekazali. Na wszystkie pytania udzieliliśmy prawidłowej odpowiedzi. Każdy z uczestników ŚDS został obdarowany opaską odblaskową – elementem, który bardzo poprawia naszą widoczność na drodze.

My też mieliśmy prezenty dla Naszych Gości. Obdarowaliśmy Ich wykonanymi przez nas stroiczkami wielkanocnymi. Nie mogło obejść się też bez wspólnego zdjęcia. Spotkanie było bardzo udane i na długo zapadną Nam w pamięci rady, jakie podczas spotkania usłyszeliśmy. Wiemy, że nie będzie to Nasze ostatnie spotkanie…

Powrót na początek strony